Właśnie dzisiaj podpisaliśmy porozumienie z Aresztu Śledczego w Warszawie - Służewcu , które podpisał Dyrektor Aresztu Śledczego mjr Nikodem Banaś i prezes Grupy ARCHE Władysław Grochowski.
Dzięki podpisanej umowie grupa 8 osadzonych zdobędzie zatrudnienie w pracowni rękodzieła. Porozumienie ma na celu zwiększenie efektywności oddziaływań resocjalizacyjnych i readaptacyjnych skazanych poprzez działalność kulturalno - oświatową oraz kształtowanie wśród osadzonych prospołecznych postaw.
Praca w warunkach izolacji ma wiele pozytywnych aspektów. Okres pobytu za więziennym murem, to dobry czas na wpojenie osobie pozbawionej wolności odpowiednich wartości i postaw. Nie należy zatem zwlekać z podjęciem odpowiednich działań mających na celu wykształcenie ducha przedsiębiorczości. Zatrudnienie kształtuje przekonanie iż podejmowanie systematycznego wysiłku, wywiązywanie się z obowiązków na stanowisku pracy oraz zaangażowanie jest nagradzane i stanowi cenną wartość. Praca jest istotą formą przygotowania do powrotu do społeczeństwa. Praca jako forma oddziaływania na skazanych kształtuje w skazanych potrzebę bycia docenianym i akceptowanym. Ważne jest także wyrobienie nawyku pracy rozumianej jako sens życia. Podejmowanie zatrudnienia w okresie izolacji stwarza szansę wartościowego zagospodarowania czasu. Kara pozbawienia wolności nie musi być rozumiana jako okres bezczynności. W czasie podejmowanej aktywności zawodowej skazani w sposób akceptowany i kierowany wykorzystują swoją siłę fizyczną i rozwijają swoją kreatywność. (opracowanie por. Agnieszka Tracz)
Bądź na bieżąco z najnowszymi promocjami
i wydarzeniami z życia
Arche i
naszych obiektów!