Targi Rękodzieła Artystycznego
Już 1-2 grudnia odbędzie się już XXVI edycja Targów. W trakcie imprezy prowadzone będą m.in. warsztaty malarskie, krawieckie, tworzenia kartek Bożonarodzeniowych, które mają na celu rozwijanie zainteresowań u dzieci, młodzieży i dorosłych.
Od 2012 roku, jako impreza towarzysząca organizowany jest Konkurs Sztuki Nieprofesjonalnej „Szukamy Nikifora”. Wystawę prac można podziwiać w Kawiarni ToMy w trakcie trwania Targów.
W programie
- Unikatowe stoiska z wyrobami rękodzielniczymi wykonane przez lokalnych artystów i rzemieślników
- KGW na Święta – przegląd stołów Wigilijnych Kół Gospodyń Wiejskich
- Warsztaty Świąteczne w duchu upcyklingu: malarskie, krawieckie, tworzenia kartek Bożonarodzeniowych
- Podlaski Janko Muzykant - Mieczysław Borkowski
- Degustacja potraw regionalnych
- Loteria Fantowa
- Spotkanie z Mikołajem i inne atrakcje
WSTĘP BEZPŁATNY
Park Handlowy Arche, Siedlce, ul. Brzeska 134
Targi Rękodzieła Artystycznego to cykliczna impreza odbywająca się nieprzerwanie od 1998 roku w Siedlcach. Na targach prezentowane jest rękodzieło, które często wiąże się z tradycją, a tradycje ze świętami. Dlatego też Targi odbywają się zawsze przed świętami Bożego Narodzenia w pierwszy weekend grudnia. Od kilku lat organizowane są również targi wielkanocne pod nazwą „Jarmark Tradycji Wielkanocnych”.
Podczas targów swoje wyroby prezentuje wielu wystawców. Są to rękodzielnicy z całej Polski, którzy imprezę odwiedzają od lat, ale także twórcy z Ukrainy i Białorusi. Aby umilić czas zwiedzającym w trakcie imprezy prowadzone są Warsztaty Świąteczne w duchu upcyklingu: malarskie, krawieckie oraz tworzenia kartek Bożonarodzeniowych. Podczas tego wydarzenia nie może zabraknąć występu Podlaskiego Janka Muzykanta, Mieczysława Borkowskiego.
Targi odbywają się zawsze w Siedlcach w Parku Handlowym Arche przy ul. Brzeskiej 134. To stała impreza wpisana w kulturalne życie Siedlec. Zapowiadają zbliżające się święta za sprawą wyjątkowych tradycyjnych wyrobów oraz ozdób świątecznych, które można nabyć od rękodzielników i artystów ludowych.
Targi od początku swojego istnienia były doskonałą okazją do propagowania kultury tradycyjnej, odgrywającej ważną funkcję w kształtowaniu poczucia tożsamości regionalnej. Dlatego od 2012 roku, jako impreza towarzysząca organizowany jest Konkurs Sztuki Nieprofesjonalnej „Szukamy Nikifora”. Pokonkursowa wystawa prac dostępna jest dla zainteresowanych w trakcie trwania targów na Kawiarni ToMy.
Od zawsze ideą targów była możliwość spotkania ludzi, których łączy pasja tworzenia, wymiany poglądów, podpatrywania metod pracy oraz bezpośredniej konfrontacji z odbiorcami, którzy weryfikują wytwarzane produkty. Do tej pory jest to przede wszystkim czas rozmów i spotkań.
Organizatorami targów na przestrzeni lat jest: Grupa Arche, Fundacja Leny Grochowskiej oraz Stowarzyszenie Wspólnota Arche.