GRUPA ARCHE

Turniej szachowy o puchar Prezesa Arche

26.09.2023

Czwarty kwartał 2023 roku Arche Hotele rozpoczynają strategicznie.

Od października miłośnicy szachów mogą ruszyć w tournée po Arche Hotelach i wziąć udział w ogólnopolskim, otwartym turnieju szachowym Grand Prix o puchar Prezesa Arche, Władysława Grochowskiego.

Już 7 października szachownice po raz pierwszy zostaną rozstawione w Arche Hotel Puławska Residence w Warszawie (Zobacz na mapie).

Drugi turniej odbędzie się 5 listopada w Arche Tobaco Łódź (Zobacz na mapie), 3 grudnia w Arche Hotel Lublin (Zobacz na mapie).

W nowym roku szachiści zagrają już 7 stycznia w Arche Hotel Wrocław (Zobacz na mapie), 4 lutego w Arche Dwór Uphagena Gdańsk (Zobacz na mapie), a 3 marca w Arche Pałac i Folwark Łochów (Zobacz na mapie), gdzie odbędzie się uroczyste zamknięcie cyklu, ogłoszenie wyników Grand Prix oraz rozdanie nagród głównych.
 

Na każdym turnieju do wygrania są 3 vouchery na pobyt i wyżywienie w hotelach Grupy Arche, łącznie na sumę 1000 zł w każdym.

Nagrodą główną cyklu Turnieje Szachowe Grand Prix o puchar Prezesa Arche jest nagroda pieniężna 2000 złotych oraz dedykowany puchar wykonany ręcznie przez pracowników z niepełnosprawnościami z Fundacji Leny Grochowskiej wykonany w pracowni ceramicznej w Siedlcach. Nagrodę główną wygrywa zawodnik, który uzyska najlepszy wynik we wszystkich turniejach.


Ponadto przewidziane będą nagrody w kategoriach: najlepszy senior (60+), najlepszy uczestnik z niepełnosprawnością, najlepsza kobieta, najlepszy zawodnik w statusie uchodźcy. Nagrody dodatkowe w postaci profesjonalnych koszulek i polarów szachowych wyprodukowanych w dobrej jakości w Polsce, książek i periodyków szachowych. Organizację biura zawodów i sędziowanie zapewnia Fundacja Animacji Przedsiębiorczości.


Celem organizacji cyklu jest popularyzacja gry w szachy i umacnianie zdrowych zasad współzawodnictwa szachowego. Coraz częściej powstają wewnętrzne koła zainteresowań w firmach. To okazja, aby sprawdzić się wśród współpracowników na wydarzeniu szachowym na dobrym poziomie. Szanse na podniesienie kwalifikacji szachowych mają szachiści z różnych regionów kraju i w różnym wieku. Warto dodać, że korzyści z gry w szachy mogą być szczególnie widoczne u dzieci i młodzieży, ale ludzie w każdym wieku mogą czerpać korzyści z tej fascynującej gry. Szachy to nie tylko forma rozrywki, ale także narzędzie do rozwijania umysłu i zdobywania cennych umiejętności życiowych, gdyż to okazją do nawiązywania nowych znajomości.

 

Program:

10:00 – odprawa techniczna i potwierdzenia zgłoszeń
11:00 – rozpoczęcie turnieju
16:00 – zakończenie turnieju

 

Zgłoszenia (Łódź):

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_6732/


Zgłoszenia (Lublin):

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_6733/


Zgłoszenia (Wrocław):

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_6734/


Zgłoszenia (Gdańsk):

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_6735/


Zgłoszenia (Łochów):

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_6736/

 

Turniej Open:

Wpisowe - 30 zł

Juniorzy do lat 18 – 20 zł

Sponsor główny nagród i cyklu

ARCHE S.A.; ARCHE Hotele

Fundatorzy nagród dodatkowych:

Towarzystwo szachowe Eszach, Colloriono reCRAFT World, Latezza

 

 

Pozostałe aktualności

zobacz wszystkie
Festiwal Artystyczny "Łączy nas Sztuka" już niedługo!
Z przyjemnością ogłaszamy nadchodzący Festiwal Artystyczny "Łączy nas Sztuka", k
VI edycja Triathlonu i Paratriathlonu Kraina Bugu za nami
Szósta edycja Triathlonu i Paratriathlonu Kraina Bugu za nami.   Blisk
Dzień otwarty – Arche Fabryka Samolotów Mielno
23 września 2023 r. godz. 9:00 – 15:00

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi promocjami
i wydarzeniami z życia Arche i naszych obiektów!
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o
aktualnościach, wydarzeniach i promocjach (więcej
informacji)