GRUPA ARCHE

Dzieci z domów dziecka w Janowie Podlaskim

21.05.2022

To już 3 miesiące, kiedy Hotele Arche są domem dla setek uchodźców wojennych z Ukrainy.
Od początku marca Zamek Janów Podlaski jest bezpiecznym schronieniem dla dzieci z domów dziecka oraz dzieci z pieczy zastępczej z Zaporoża, Odessy, Doniecka, Czernihowa, Lwowa, Kijowa Dnipro i Mariopola. Obecnie na Zamku mieszka ponad 220 dzieci i czekamy na kolejnych. Duża część z nich to dzieci z niepełnosprawnościami, których na miejscu wspomagamy również w tym zakresie poprzez zapewnienie niezbędnych udogodnień, wózków oraz rehabilitację.

Liczba ta zmienia się, ponieważ część osób wyjeżdża dalej na zachód. Jednak wiemy już, że miejsce to będzie domem na najbliższe tygodnie dla co najmniej 200 osób. Część z nich, między innymi 2 rodziny z dziećmi w pieczy zastępczej (10 osobowa i 7 osobowa) nie ma już gdzie wracać. Ich domy nie istnieją ☹

My również przygotowujemy się na dłuższy pobyt naszych gości, wyposażamy dzieci w sprzęt i materiały, aby miały możliwość kontynuowania nauki zarówno teraz jak i po wakacjach.

W naszych działaniach wspiera nas wiele wspaniałych osób i przedsiębiorców, a naszym stałym partnerem projektu „Solidarni z Ukrainą” jest Grand Circle Foundation. Fundacja przeznaczyła m.in. 100 tys. zł na wsparcie dzieci z Janowa.

Pozostałe aktualności

zobacz wszystkie
Odsłonięcie pamiątkowych tablic w Łodzi
Jan Kiliński patronem osiedla mieszkaniowego w Łodzi.W minioną sobotę na O
Koncert Ewy Bem
Fundacja Leny Grochowskiej i Grupa ARCHEzapraszają na wyjątkowe wydarzenie artystyczne w ramach Festiwalu
Nagrody money.pl rozdane
Podczas gali finałowej Impact'22 nagrodzono najbardziej inn

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi promocjami
i wydarzeniami z życia Arche i naszych obiektów!