GRUPA ARCHE

Nagroda Roku SARP 2021

11.10.2021

Z radością informujemy, że projekt Cukrowni Żnin otrzymał jedną z najważniejszych i najbardziej prestiżowych nagród architektonicznych w Polsce - Nagrodę Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich, w kategorii „Architektura w przestrzeni dziedzictwa”.

Po raz kolejny gratuluję i dziękuję Zarządowi Arche, naszym Architektom oraz wszystkim Pracownikom Arche, zaangażowanym w projekt Cukrowni Żnin.
Powyższa nagroda, jest dowodem na, że nasze działania są ważne i doceniane przez środowisko architektoniczne.

Uzasadnienie jury:
Nagrodę przyznano za powstrzymanie się autorów przed „zadziwieniem świata” następną nową kubaturą, oferując w zamian operowanie w istniejących strukturach nowym pomysłem, wnikliwą obserwacją oraz odczytaniem zastanych kontekstów, z użyciem wyłącznie niezbędnych, chirurgicznych nacięć. Drugie życie zarówno obiektu jak i związanego z dawną cukrownią Żnina udowadnia, że filozofia „no waste” ma także wymiar architektoniczny, urbanistyczny i społeczny. Jury z uznaniem odniosło się do biegłości z jaką zabytkowe obiekty dostosowano do obecnych norm i wymagań technicznych.
Nagrodę Roku w tej kategorii przyznano za umiejętne połączenie sprzeczności, zaufanie do zastanego potencjału, odczytanie potrzeb zmieniającej się lokalnej społeczności.

Pozostałe aktualności

zobacz wszystkie
Nagroda BRANDME CEO
Przepełnia Nas duma oraz wyrazy wdzięczności dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego sukcesu.
Modernizacja Roku Cukrownia Żnin
22 września podczas XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Budowlanego Modernizacja Roku & Budowa XXI w.,
Nominacja EU MiesAward 22
Z radością i dumą informowaliśmy, że projekt Cukrownia Żnin został nominowany do najważniejszej, europejski

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi promocjami
i wydarzeniami z życia Arche i naszych obiektów!