Zapraszamy do sekcji „Media o nas”, gdzie znajdziesz najnowsze informacje o firmie Arche, naszym wpływie na rynek nieruchomości i branżę hotelarską, a także o naszych inicjatywach społecznych. W tej zakładce prezentujemy artykuły, wywiady oraz publikacje, które ukazały się w mediach branżowych i ogólnopolskich, a które ukazują nasze zaangażowanie w rozwój innowacyjnych inwestycji oraz wsparcie społeczności lokalnych. Dzięki aktywnej obecności w mediach chcemy przybliżyć Ci nasze działania, wartości oraz długofalowe plany rozwoju. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami, które przedstawiają firmę Arche oczami dziennikarzy oraz ekspertów branżowych. Znajdź tu najważniejsze informacje z pierwszej ręki i dowiedz się, jak Arche kształtuje nowoczesne przestrzenie, tworząc miejsca o wyjątkowym charakterze i społecznym oddziaływaniu.
Niedokończony szpital w Nałęczowie jest właśnie przebudowywany na hotel z centrum rekreacyjno-rehabilitacyjnym. Spółka Arche chce otworzyć obiekt pod koniec przyszłego roku. W Nałęczowie przy ul. Spółdzielczej 4b stoi niedokończony szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych
Kilkadziesiąt kontenerów przerobionych na domki mieszkalne stanęło na Podlasiu. To kolejne siedlisko sieci hoteli Arche. Mają pomóc mieszczuchom wrócić do natury i ludowych tradycji. Po siedliskach uruchomionych w zeszłym roku na Śląsku w Piłce i w Świętokrzyskiem w Ujnach Arche otworzyło właśnie trzecie, tym razem na Podlasiu.
Od ponad trzech dekad skutecznie łączy sukcesy biznesowe z filantropią. — Pomoc innym powinna być stałym "fragmentem gry" biznesu — mówi Władysław Grochowski, przedsiębiorca, właściciel i prezes zarządu znanej z deweloperki i prowadzenia hoteli spółki Arche SA. Ceniony z wieloletniej działalności charytatywnej prowadzonej przez Fundację jego żony Leny Grochowskiej, która udzieliła ponad 12 tys. noclegów potrzebującym, głównie matkom z małymi dziećmi uciekającymi przed wojną z Ukrainy.
Redakcja money.pl po raz czwarty wyróżniła liderów polskiej gospodarki. Przyznaliśmy nagrody w kategoriach: Start-up Roku, Technologia Roku i Przedsiębiorca Roku, a także nagrodę specjalną. Oto kto otrzymał to prestiżowe wyróżnienie.
Wydawać by się mogło, że najpierw covid, a teraz wojna, mocno wyhamują branżę hotelarską i deweloperską. Grupa Arche jest jednak przykładem, że w sytuacji kryzysowej można pomagać innym i osiągać bardzo wysokie wyniki finansowe.
Metalowiec w miejscowości Złockie obok Muszyny popadł w ruinę i od lat psuł tamtejszy krajobraz. Teraz zyska nowe życie, dzięki inwestorom, którzy zakochali się w jego wyjątkowym stylu, a szczególnie w mozaice, która zdobi ściany basenu. Perełka modernistycznej architektury zostanie odbudowana zachowując klimat dawnych lat.
Cukrownia Żnin to 35 ha przestrzeni, na której odrestaurowano budynki XIX-wiecznej fabryki. Niezwykłe industrialne miasto, w którym historyczne wnętrza łączą się z nowoczesnym designem. Dawna cukrownia to nie tylko centrum konferencyjno-wypoczynkowe, ale miejsce, w którym można dotknąć historii, obcować z kulturą i odkrywać smaki. Obiekt znajduje się w Żninie, 42 km od Gniezna.
Muszyna: miasto i gmina uzdrowiskowa położone w powiecie nowosądeckim w województwie małopolskim stały się niedawno ewenementem na skalę europejską. Wszystko za sprawą nowego uzdrowiska.
To był wyjątkowy dzień dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Siedlcach. 24 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego, ale przede wszystkim Ceremonia wręczenia Orderu Uśmiechu.
Tu skupiało się życie Muszyny. Obiekt był bardzo rozpoznawalny i chciałbym, żeby znów tak było – mówi Władysław Grochowski, prezes Arche SA o obiekcie Metalowiec. Dawne sanatorium zyska nowe życie. Zachowa oryginalny charakter modernizmu lat 60. Inwestor - Grupa Arche - właśnie czeka na pozwolenia.
Zgodnie z ubiegłorocznymi deklaracjami twórcy Arche, Władysława Grochowskiego, kierowana przez niego spółka rozpoczęła proces inwestycyjny w kupionym w 2021 roku, nigdy nie ukończonym budynku sanatorium w Nałęczowie. Pokoje sprzedawane są indywidualnym nabywcom w systemie Arche z deklaracją minimalnej stopy zwrotu w wysokości 5% od zaangażowanego kapitału.
Niewiele jest takich firm, które traktują biznes, jako narzędzie do czegoś wielkiego, których wizytówką są bezinteresowne działania na rzecz potrzebujących i wykluczonych. W filozofię Arche wpisane jest, że każdy zasługuje na godność, a pieniądze w tym wszystkim mają drugorzędne znaczenie. Stąd też kolejny pomysł firmy, tym razem na niecodzienną resocjalizację więźniów.
Bądź na bieżąco z najnowszymi promocjami
i wydarzeniami z życia
Arche i
naszych obiektów!